Ugrás a tartalomra Ugrás a láblécre
A MÚZEUM NYITVATARTÁSA: H-V 10:00 - 19:00
8000, Székesfehérvár, Fő utca 6.

művész


Nyikolaj Luganszkij

Nyikolaj Luganszkij

Nyikolaj Luganszkij 1972-ben Moszkvában született, s tanulmányait az ottani Központi Zeneiskolában folytatta, mások mellett a neves zongoraművész és pedagógus, Tatjana Nyikolajeva, valamint Szergej Dorenszkij irányítása alatt. Számos nemzetközi versenyen szerzett előkelő helyezést, köztük 1988-ban a lipcsei Bach-versenyen, 1990-ben a Rachmaninov-versenyen, 1994-ben pedig a Csajkovszkij-versenyen. Amerikában 1996-ban mutatkozott be a Hollywood…
 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Nyikolaj Luganszkij 1972-ben Moszkvában született, s tanulmányait az ottani Központi Zeneiskolában folytatta, mások mellett a neves zongoraművész és pedagógus, Tatjana Nyikolajeva, valamint Szergej Dorenszkij irányítása alatt. Számos nemzetközi versenyen szerzett előkelő helyezést, köztük 1988-ban a lipcsei Bach-versenyen, 1990-ben a Rachmaninov-versenyen, 1994-ben pedig a Csajkovszkij-versenyen. Amerikában 1996-ban mutatkozott be a Hollywood Bowlban, a Kirov Színház Zenekara turnéjának egyik koncertjén, Valerij Gergijev vezényletével.

Azóta világszerte ad koncerteket vezető zenekarokkal, amelyek sorában többek között megtalálható a Francia Nemzeti Zenekar, az Orchestre de Paris, a londoni Philharmonia Zenekar, a BBC Szimfonikusok, Berlin, Milánó, Birmingham és San Francisco szimfonikus zenekara, London, Los Angeles, München, Rotterdam és Tokió filharmonikusai, valamint az Amszterdami Concertgebouw Zenekar. Olyan jeles karmesterekkel dolgozott, mint például Riccardo Chailly, Neeme Järvi, Sir Charles Mackerras, Kent Nagano, Sir Roger Norrington, Jukka Pekka Saraste és Jurij Tyemirkanov. A múlt évadban ő volt a szólista a párizsi Théâtre des Champs-Elysées Csajkovszkij-évadának Kurt Masur vezényelte nyitóhangversenyén. A Művészetek Palotájában 2006 májusában az Orchestre de Paris szólistájaként aratott nagy sikert Chopin zongoraversenyével.

A legrangosabb helyszíneken ad rendszeresen szólóesteket, de kamarazenészként is keresett: szoros munkakapcsolat fűzi többek között Vagyim Repin hegedűművészhez. Fiatal korához képest számos lemezt készített, közülük több részesült rangos díjban. Különösen lelkes szakmai visszhangot váltott ki Rachmaninov összes zongoraversenyének, Chopin etűdjeinek, valamint Beethoven és Prokofjev szonátáinak rögzítésével.
Baráti Kristóf és  Nyikolaj Luganszkij

Baráti Kristóf és Nyikolaj Luganszkij

Zeneakadémia
  • Zongoraművész
Beethoven / Csajkovszkij - Concerto Budapest 23/24 V2

Beethoven / Csajkovszkij - Concerto Budapest 23/24 V2

Concerto Budapest
  • Zongora
Orosz Nemzeti Zenekar

Orosz Nemzeti Zenekar

Budapest Brand Nonprofit Zrt.
  • Zongora

Ajánlataink


Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Látogatási információk

Jegyárak

Teljes árú:

1.000 Ft

Kedvezményes

500 Ft

Családos (2 felnőtt – 1-3 gyerek):

2.250 Ft

Családos (minden további gyermek):

250 Ft

Csoportos felnőtt (10 fő felett):

500 Ft / fő

Diák csoportos (10 fő felett): 

250 Ft / fő

Múzeumpedagógia (legfeljebb 30 fős csoportoknak):

150 Ft / fő

Garantált tárlatvezetés:

500 Ft / fő

Tárlatvezetés (legfeljebb 20 fős csoportoknak):

4.000 Ft

Fotójegy:

500 Ft

Nyitvatartás

Hétfőtől – Vasárnapig

10:00 – 19:00

Királyok és Szentek
Az Árpádok kora

Királyok és Szentek
Az Árpádok kora

KIRÁLYOK ÉS SZENTEK – AZ ÁRPÁDOK KORA 2022.